2010/07/18

Anlamak için.

+Güvenmiyorum sana.
-Niye be?

Sana güvenmiyorum derken aslında o kadar çok güveniyordum ki. Kimseye güvenmediğim kadar hatta. Zaten sana güvenmeseydim yaşadığım şeyleri sana anlatamazdım. Sonra değişti bazı şeyler. Anlamadım. Ağzından çıkan lafları hiç üstüme almadım. Her lafının, her hareketenin altında başka şeyler aradım hep. Neden yaptım bunu bilmiyorum ama hep kendimi üzdüm. Seni üzmeyeyim diye uğraştım. Uğraştığımı görünce çok sevdin belki. Belki hiç umurunda olmadı. Bana göre umurunda olmadı ya neyse. Hayatım boyunca ilk kez gözümü kararttım. Sana göre basitti. Hayatım boyunca hep korkarak yaşadım. Bazı durumlarda ise çok rahat bir şekilde insanların karşısında durabildim. Şimdi kendimden o kadar eminim ki. Ben gerçekten cesurum. Diğerleri değil. Sen. Seni bilmiyorum.
Sen kararsızsın. Bazen uzun vadeli planlar yapıyorsun hemen ardından bu planları bir lafın ile parmparça ediyorsun. Sorun ne? Ben miyim yoksa sen misin? Ne oldu?

1 yorum:

piktobet dedi ki...

buralardaymışsınız. sevindim buna. uğradığınız için de teşekkür ederim. iyi vakit geçirirsiniz umarım. görüşmek üzere, yine.