2011/10/17

öyle böyle

İnsanların fotoğraflarını çekip, sapık gibi saklama özelliğim bir işe yaradı en sonunda. Gazetede çalışmaya başladım arkadaş. Sürekli fotoğraf çekiyorum ve sadece seçtiğim fotoğrafları yayın yönetmenine veriyorum. Çok enteresan bir olay. En azından benim için.
2 haftadır eşşek gibi çalışıyorum. Haftanın 2 günü okula gidip, diğer 4 gün sabah 9 akşam 7 çalışmak nasıl zor bir şey tahmin bile edemezsiniz. Hele benim gibi kafasına estiği zaman dışarı çıkan bir insan için ofis ortamında bulunmak gerçekten zor. Zaman zaman belediyeye ya da kaymakamlığa gittiğimde pek mesut oluyorum. Gün yüzü görüyorum.
Resmi olarak 1 gün izinliyim. "Pazar". Pazar günü benim için başlı başına bir stres kaynağıdır. (Ertesi gün yeni hafta başlayacaktır. Hava kesin yağmurludur.) Pazar günleri benim için daha bir korkutucu olmaya başladı. Hem evde oturmak istiyorum, hem de dışarı çıkmak. Evde kalıp çay-kahve içmek, film izlemek, uyumak, yemeklerimi tam saatinde yemek yiyorum. Ama diğer yanım var yaa. Üf! "Dışarı çıksana yavşak." diye bağırıyor bana. Bunları dışarıda da yapabilirsin diyor. Doğru. "Hatta arkadaşlarınla buluşursun fazladan" diyor o içimdeki. Ee doğru.
İşin en saçma tarafı, oradan oraya koşturmama rağmen hayvan kadar boş vaktim var. Ve ben bu duruma çok üzülüyorum. Haftada 40 saat boyunca bilgisayarın başında olduğum için evde olduğum zamanlar bilgisayarı açmıyorum genellikle. Televizyon izlerken başım ağrıyor. Kitap okuyorum, film izliyorum fakat vakit dolmuyor. İşten çıkıp insanlarla buluşuyorum Taksim'de ya da Beşiktaş'ta. Yalnız bir orospu çocuğu var. Ööf! O geçen hafta bana Bebek'te buluşalım dedi. Ağzını burnunu kıracaktım. Puşt! O saatte Bebek'e nasıl gidilir mal! Yemin ediyorum etrafımda bir sürü dallama var.
Ben de bazen dallama olabiliyorum. Üzülmeye, dertlenmeye gerek yok.
Tabii bütün bunlar bloga az uğramam için bir sebep değil. Biliyorum. Elimden gelen bu kadar ama.

Bütün yazıyı bir okuyayım dedim ama afedersiniz bok gibi yazmışım resmen. (Kimsenin eleştirisine ihtiyacım yok. Gerekirse kendi eleştirimi kendim yaparım diyen ergen kız.)

Reklam yapmadan yazıyı bitirmek istemedim. :)
Güzel hikayeler okumak isteyen insanlar varsa onları da şu yöne alalım. Özellikle ESKAM'ı severek okuyoruz.4 yorum:

Mia Wallace dedi ki...

ama işe girmene çok sevindim. hem değişik ve güzel görünüyor :)

Şiv'a dedi ki...

Ben de çoook mutluyum. :)

İbrahimSerhat dedi ki...

iş hayatı blog olayının içine ediyor abi...paranın içine tüküreyim..insan kendinden uzaklaşıyor

Şiv'a dedi ki...

Parayı görünce zıvanadan çıktım. :)